0
HOME / Blog / Spłuczki podtynkowe

Spłuczki podtynkowe: naprawa, serwis - hydraulik Łódź

Kiedy zauważysz nieprawidłowe działanie spłuczki podtynkowej, nie zwlekaj tylko podejmij naprawę.

Awarie, usterki spłuczek podtynkowych - hydraulik Łódź

Pozornie niewielkie wycieki wody niszczą ceramikę, na której pojawia nieestetyczny, żółty nalot kamienia. Użytkownicy mogą zaobserwować również bardzo długi czas napełniania spłuczki podtynkowej. Za tego rodzaju awarie odpowiada zawór napełniający, który należy wymienić w całości lub jedynie jego membranę, co jest zależne od marki stelaża podtynkowego.

Druga kwestia to znacznie większy rachunek za wodę. Mały, prawie niewidoczny przeciek może skutkować zużyciem wody za kilkadziesiąt złotych miesięcznie!

Dodatkowym problem, który objawia się po kilku latach użytkowania może być nieprawidłowa praca zaworu spustowego. Objawia się ona zacinaniem i na ogół wymaga ponownego maciśnięcia w przycisk. Niestety Ty o tym pamiętasz, ale Twoi goście lub dzieci mogą nie zauważyć, że spłuczka nie odbiła i woda leje się przez dłuższy czas. W takim przypadku zawór spustowy powinien być wyczyszczony lub, co zdarza się znacznie częściej, wymieniony. 

Innym powodem przeciekania wody może być również problem z uszczelką armatury spustowej, który objawia się ciagłym wypływem wody intensywniejszym niż przy awarii armatury napełniającej i objawia charakterystycznym dźwiękiem napełniania wody do zbiornika. 

Naprawa spłuczki podtynkowej - hydraulik Łódź

Przy naprawie spłuczki podtynkowej kluczową rolę odgrywa prawidłowa diagnoza i zastosowanie odpowiednich części zamiennych. Użycie niewłaściwych części zamiennych w najlepszym przypadku nie usunie usterki, ale znacznie częściej skutkuje jeszcze większą awarią. 

Jeśli nie wiesz jak się zabrać za naprawę, to najlepiej powierzyć to specjaliście. Błędna ocena uszkodzenia może prowadzić do jeszcze większych uszkodzeń. Pozornie łatwe zdjęcie przycisku może wiązać się rzyzykiem jego zniszczenia, bo niestety sposób zdjęcia przycisków nie tylko różni się w u producentów, ale może być nawet inny w dla różnych serii tego samego producenta. Niestety samo zdjęcie przycisku, to dopiero początek naprawy, przed Tobą również prawidłowe wyjęcie i wymianę aramtury napełniającej i spustowej.

Pamiętaj, że każdą spłuczkę można naprawić przez otwór rewizyjny, który znajdujesie pod przyciskiem. Doświadczony hydraulik pomoże Ci wymienić spłuczkę kosztownego romontu związanego z kuciem płytek na stelązu poddtynkowym. Należy pamiętać, że oczywiście zdarzają się poważniejsze awarie takie jak np. rozszczelnienie zbiornika, co niestety wiąże się z jego wyminą ale takie awarie zdarzają się niezwykle rzadko.

Przycisk spłuczki podtynkowej ALCAPLAST - sewis spłuczek

Przycisk spłuczki podtynkowej ALCAPLAST - sewis spłuczek

Zawór napełniający do stelaża Koło Technic GT

zawór napełniający do stelaża Koło Technic GT

Serwis spłuczek podtynkowych wszystkich marek

Serwis spłuczek podtynkowych wszystkich marek

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X